BÖG komutanı Ulaş Bayraktaroğlu Ankara’da anıldı

IŞİD çetelerine karşı Rakka hamlesinde savaşırken şehit düşen Ulaş Bayraktaroğlu için Devrimci Parti’nin çağrısıyla Ankara Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştirildi.ulas bayraktaroglu ankara
Basın açıklaması öncesinde KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 64 gündür açlık grevi eylemi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça selamlandı.
Devrimci Parti adına okunan basın metninde Bayraktaroğlu’nun Türkiye’de yürüttüğü devrimci mücadeleden kesitler aktarıldı. Metinde, Bayraktaroğlu’nun DTCF’de, NATO-İMF eylemlerinde, Gezi İsyanı’nda barikatların, direnişlerin en önünde olduğu belirtildi.
“Rojava’yı kurucu bir alan olarak gördü”
Metinde, “O enternasyonalizmi eylemiyle somutlayan CHE’nin izinden giderek halkların kardeşliğini sadece sözleriyle değil kan ve ter pahasına eylemiyle yaşamsal kıldı. Ancak sadece enternasyonalizm değil Rojava’yı Ortadoğu bölge devriminin kurucu bir alanı olarak görerek Türkiye devriminin öncü mevzisi gibi değerlendirdi” ifadelerine yer verildi.
Basın metninin okunmasının ardından şair Ahmet Telli, Bayraktaroğlu’nun ‘halkların kardeşliği’ şiarını yaşamla buluşturduğunu söyleyerek bir şiirini seslendirdi.


Partizan: Bayraktaroğlu’nu rehber edineceğiz
HDP milletvekillerin de katıldığı eyleme, Kaldıraç, ESP, SODAP, Partizan da destek verdi.
Partizan adına yapılan açıklamada, “Mayıs ayı nice devrimci önder ve savaşçıların ölümsüzlüğe uğurladığımız aydır. Hakeza devrim ateşinin harlandığı ve büyüdüğü aydır. Bugün bizler İbrahimleri, Armenakları, Dörtleri, Haki Kareri ve Ulaş Bayraktaroğlu’nu rehber edinerek mayıs ayının kızıllığıyla mücadeleyi büyütmeli ve onların ardılları olarak boş kalan mevzileri doldurmalıyız. 12’lerden 4’lere, Dersim’den Rojava’ya Direniş Kazanacak” denildi.
Atılan “Ulaş Bayraktaroğlu ölümsüzdür”, “Rojava’da düşene, dövüşene bi selam”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarının ardından basın açıklaması sonlandırıldı.YDG son sayılar-Arşiv

ydg 9 

Gezi okul