YDG okuruna polis tacizi

Ankara: İçerisinde bulunduğumuz yakıcı süreçte devlet; OHAL’i, KHK’leri yeterli görmedi. Kişileri zorla alıkoyarak tehdit edip sindirmeye çalışıyor.ydg açıklama 2 01

Bugün Ankara’da YDG okuru Sedat Göktaş polisler tarafından alıkoyuldu. Meşrutiyet Caddesi’nde iki polisin koluna girerek kendisini bir kafeye götürdüklerini söyleyen Göktaş “polisler beni kendilerine yakın gördüklerini, 1 haftadır takip ettiklerini söyledi. Biz senin ne olduğunu, neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü biliyoruz deyip beni korkutmaya çalıştılar. Senin gibi bir çok arkadaşımız var, bize yardım et tekrar görüşelim diyerek özünde ajanlık teklif etmiş oldular. Sert tepkimle karşılaşınca da bir hafta sonra görüşeceğiz dediler ve yanlarından ayrıldım. Daha sonra da uzun bir mesafe beni takip etmeye devam ettiler.” dedi.

YDG okurumuza yönelik bu baskı ve ajanlaştırma politikalarını kınıyoruz. Okurumuzun başına gelecek herhangi bir zarardan bu devletin kolluk kuvvetleri sorumludur. Devletin saldırılarla, OHAL’le, KHK’lerle muhalefetle baş edemediği açıktır. Devlet bununla beraber kişileri hedef göstermeye, devrimci ilerici nüveleri ajanlaştırmaya çalışıyor. Tüm sindirilme çabalarına karşı muhalefetin direndiği, YDG olarak bizlerin bu direnişte özne olduğu dönemlerde kolluk kuvvetleri baskı ve sindirme politikasıyla bizleri yıldırabileceklerini, yıpratabileceklerini sanıyor.

Devletin baskı, sindirme, ajanlaştırma politikalarına, okurumuza uygulanan bu ajanlaştırma çabalarına karşı yılmadan mücadeleye devam edeceğiz. OHAL’de de direnecek, saldırılarınıza, tacizlerinize boyun eğmeyeceğiz.

Baskılarınız bizi yıldıramaz!

Ajanlaştırma politikalarınızla bizi yıldıramazsınız!

YDG okurumuz Sedat Göktaş yalnız değildir!

Ankara YDGYDG son sayılar-Arşiv

ydg 9 

Gezi okul